Dołącz do zespołu projektantów gier edukacyjnych

Dołącz do zespołu

Czym się zajmuje projektant gier edukacyjnych?

Projektant edukacyjnych gier planszowych to ktoś, kto projektuje gry i łamigłówki dla dzieci, zwykle oparte na tematyce edukacyjnej. Te gry mają za zadanie uczyć dzieci otaczającego ich świata, w tym pojęć matematycznych i ścisłych.

Projektanci odgrywają ważną rolę w dziedzinie edukacji. Są odpowiedzialni za opracowywanie innowacyjnych nowych sposobów nauczania dzieci o otaczającym ich świecie, w tym pojęć matematycznych i ścisłych.

Nie ma ustalonego opisu pracy dla projektanta edukacyjnych gier planszowych, ponieważ projektanci ci mają szeroki zakres obowiązków, w zależności od obszaru ich projektowania. Mogą być odpowiedzialni za tworzenie nowej mechaniki gry lub projektowanie łamigłówek, które są zabawne, ale także zawierają wiadomość od nauczyciela lub program nauczania.

projektant gra planszowa

Jak zacząć karierę w branży projektowania gier edukacyjnych?

edukacyjnych gier planszowych, lista

Jeśli jesteś początkującym projektantem gier, być może zastanawiasz się, jak rozpocząć karierę w branży projektowania edukacyjnych gier planszowych. Jest wiele czynników, które czynią tę branżę wyjątkową.

Jednym z tych czynników jest brak ustalonych wytycznych, co to znaczy być projektantem gier. To sprawia, że nowym projektantom trudno jest wejść na rynek bez żadnego doświadczenia.

Poniższa lista kontrolna może pomóc Ci rozpocząć podróż w kierunku zostania projektantem edukacyjnych gier planszowych:

  • Naucz się podstawowych umiejętności projektowania gier planszowych.
  • Zaprojektuj przynajmniej jedną grę planszową na podstawie istniejącego pomysłu (lub zaprojektuj własną).
  • Podejmij kompleksowe badanie różnych gier, w tym mechaniki, mechanizmów i komponentów. Można to zrobić, czytając o grach w książkach lub czasopismach, przeglądając recenzje online na stronach.

Jakie umiejętności powinien posiadać projektant gier edukacyjnych?

Projektanci edukacyjnych gier planszowych powinni posiadać szeroki wachlarz umiejętności. Muszą zrozumieć różne typy graczy, grupę docelową i to, co sprawi, że gra będzie dla nich zabawna.

Projektant, który jest również dobrym gawędziarzem, jest niezbędny do stworzenia wciągającej gry. Gracze muszą być w stanie zaangażować się w grę i czuć, że są jej częścią. Wymaga to od projektantów silnych umiejętności opowiadania historii i głębokiego zrozumienia, w jaki sposób ludzie wchodzą w interakcję z grami.

Projektanci powinni również móc czerpać ze swojego doświadczenia z innych dziedzin, takich jak psychologia czy socjologia, aby mogli tworzyć nowe sposoby interakcji graczy ze sobą lub rozwiązywać problemy w świecie gry.