Współpraca przy produkcji gier edukacyjnych

Współpraca

Jakie są korzyści współpracy z projektantem gier edukacyjnych?

Współpraca z projektantem gier edukacyjnych może pomóc Twojej organizacji w przejściu od tworzenia gier dla klasy do tworzenia gier dla świata. Może to być korzystne z wielu powodów, między innymi z następujących:

  • Dzięki współpracy z projektantem gier edukacyjnych możesz wraz z zespołem nauczyć się nowych umiejętności i technik.
  • Możesz tworzyć lepsze gry dla swoich uczniów, ponieważ uczysz się razem z zespołem.
  • Możesz stworzyć społeczność edukatorów, którzy interesują się tymi samymi tematami co Ty i mogą poznać nowe sposoby podejścia do tych tematów dzięki współpracy z projektantem gier edukacyjnych.
  • Możesz pracować z zespołem, aby lepiej zrozumieć biznesową stronę tworzenia gier, w tym koszty i zyski związane z tworzeniem gier, koszty i zyski związane z marketingiem i dystrybucją gier oraz sposoby zarządzania zespołem i finansami w trakcie procesu produkcji.
  • Możesz nauczyć się nowych technik i narzędzi projektowania i produkcji wraz z projektantem gier edukacyjnych, co pomoże efektywniej tworzyć i rozbudowywać gry.
gry planszowe dzieci wspolpraca

Co warto sprawdzić przed podpisaniem umowy z projektantem gier edukacyjnych?

Zanim rozpoczniesz współpracę z projektantem gier edukacyjnych nad swoim projektem, powinieneś zrobić kilka rzeczy, aby zapewnić sobie jak najlepsze efekty współpracy. Są to między innymi następujące kwestie:

  • Upewnij się, że rozumiesz zasady i warunki kontraktu z projektantem gier edukacyjnych.
  • Upewnij się, że masz budżet na produkcję gry i na wynagrodzenie dla swojego zespołu.
  • Upewnij się, że Twój zespół jest dostępny na spotkania i pracę zdalną, ponieważ większość produkcji będzie odbywać się zdalnie.
  • Upewnij się, że masz jasną wizję odbiorców, którzy będą grać w Twoją grę.
  • Upewnijcie się, że rozumiecie oczekiwania obu stron co do terminów i konsekwencji, takich jak opóźnienia w dostawie lub niedotrzymanie terminów.

Czego oczekujemy od projektanta gier edukacyjnych?

Projektant gry edukacyjnej, jako twórca gry, powinien przede wszystkim dbać o jakość koncepcji i ich wpływ na gracza. Ponadto projektant gier edukacyjnych powinien doskonale rozumieć zasady i mechanikę gry, którą projektuje, umieć jasno przekazać je zespołowi i upewnić się, że zespół rozumie, w jaki sposób koncepcje zostaną wykorzystane w grze i jaki będą miały wpływ na gracza. Projektant gier edukacyjnych jest również odpowiedzialny za projekt wizualny gry, w tym użycie kolorów, czcionek i obrazów, które współgrają ze sobą, aby przekazać zamierzony komunikat. Odpowiada za płynność gry i wrażenia użytkownika. Musi zapewnić, że gra zostanie ukończona w wyznaczonym czasie, a jednocześnie będzie się w nią przyjemnie grało.